Příměstský letní tábor

Jedině děti vědí, co hledají. Antoine De Saint Exupéry

PŘÍMĚSTSKÝ LETNÍ TÁBOR V PRAZE

téma : NÁSTĚNNÁ MALBA - od jeskynních maleb po street art budoucnosti

KDE: ateliér SOKOLOVSKÁ 45/438

KDY: 2. 8. – 6. 8. 2021 – každý den od 9 do 16 hodin (od 12 do 13 hodin máme pauzu na oběd, děti si nosí vlastní jídlo a pití)

CENA: 4 450 Kč včetně veškerého materiálu – při přihlášení platíte 50 % zálohu. Ta je 100 % vratná, pokud by se nemohl tábor kvůli vládním opatřením uskutečnit, nebo pokud by dítě nemohlo ze zdravotních důvodů do tábora nastoupit.

LEKTOR: Veronika Kostová, Markéta Laštuvková

Přihlašte se na tento kurz

 

  Jméno a příjmení *

  E-mail *

  Telefon *

  Máte dárkový poukaz?

  Poznámka

  Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

  telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

  Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

  * = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

  PROGRAM:

  1. den - přeneseme se přes tisíce let zpátky do minulosti do jeskyně, na jejíž stěny budeme stejně jako naši předkové malovat uhlíky a hlínou. Namalujeme příběhy života lovu a pozorování okolního světa, který je tajemný a neprobádaný. Zaměřeno na kresbu uhlem a rudkou, pozorování a zachycení v obraze.
  2.  den - obraz je písmo a písmo je obraz, to jsou egyptské hieroglyfy. Před hliněnou destičkou s dřevěnou špachtlí si budeme připadat jako písaři egyptských faraonů. A později popoběhneme v čase do Antiky a ozdobíme zdi našich domů stejně jako obyvatelé starověkého města Pompeje. Zaměřeno na práci s hlínou a reliéfem, poté první malby na stěnách figurální a krajinomalba.
  3. den - hromádky barevných sklíček, úlomků keramiky nebo prostě jen barevných kamínků, to ještě není obraz. Když se ale jednotlivé části pomalu sestaví dohromady, vytvoří barevnou stěnu, která vypráví o středověkých hrdinech, jejich vítězství i prohrách. A pak v kontrastu s barevností a energií středověké mozaiky vyzkoušíme geometrické renesanční sgrafito. Zaměřeno na skládání mozaiky do realistických motivů a kontrast s geometrickým vzorem.
  4. den - secese přináší krásné přírodní motivy a hry s prostorem, který se díky promyšlené malbě stane nekonečným. Potom je už ale jen krok k modernímu graffiti, jehož principy si ukážeme a připravíme si předlohu na skutečnou nástěnnou malbu. Zaměřeno na dekorativní malbu a pojetí perspektivy prostoru.
  5. den - velký den naší malby na stěně - na skutečné legální ploše namalujeme své obrazy, které zkrášlí naše město (alespoň na chvíli). A pak uspořádáme v ateliéru výstavu našich prací. Práce s barvou, tvarem a prostorem na skutečné stěně.

  CO S SEBOU: veškeré kresebné a malířské pomůcky jsou k dispozici v ateliéru. S sebou děti potřebují jen něco na převlečení, aby se neumazaly od barev, a jídlo a pití. V poledne máme hodinovou přestávku na oběd, děti si nosí vlastní jídlo i pití. Je dobré mít i menší svačinu na dopoledne.

  Těšíme se na vaše děti. V loňském roce jsme si tábor všichni moc užili a věříme, že se podaří přinejmenším stejně tak skvělý i letos. Pro vaše dotazy jsme k dispozici na kreslime@atelier45.cz nebo telefonech : Veronika 603 812 536,  Markéta 733 779 050.

  JAK SE NA KURZ PŘIHLÁSIT:

  1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
  2. E-mailem na adrese kreslime@atelier45.cz
  3. Telefonicky na 603 812 536, 733 779 050

  ZPŮSOB PLATBY:

  1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uveďte jméno účastníka.
  2. Hotově přímo v našem ateliéru Sokolovská 45/438.
  3. Benefitními poukázkami (viz Obchodní podmínky).

  PRÁCE Z LOŇSKÉHO TÁBORA

  • facebook
  • Instagram_App_Large_May2016_200
  • youtube
  • blog
  • Rozhovory