Příměstský letní tábor

Jedině děti vědí, co hledají. Antoine De Saint Exupéry

PŘÍMĚSTSKÝ LETNÍ TÁBOR V PRAZE

TÉMA: připravujeme

zaměřeno pro uchazeče o výtvarné SŠ

KDE: Praha

KDY:  26. 8. - 30. 8. 2024

každý den od 9,00 do 16,30 hodin (od 12,00 do 13,00 hodin máme pauzu na oběd, děti si nosí vlastní jídlo a pití)

CENA: 5 450 Kč, cena je včetně veškerého materiálu – při přihlášení platíte 50 % zálohu. Ta je 100 % vratná,  pokud by dítě nemohlo ze zdravotních důvodů do tábora nastoupit. Malá skupina dětí do max. 15 se třemi lektory, abychom mohli pracovat skutečně intenzivně a podle individuálních potřeb.

LEKTOR: Veronika Kostová, Markéta Laštuvková, Roman Kriegel

Přihlašte se na tento kurz

 

  Jméno a příjmení *

  E-mail *

  Telefon *

  Máte dárkový poukaz?

  Poznámka

  Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

  telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

  Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

  * = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

  PROGRAM:

  Každý rok připravujeme jiné téma, které vždy přirozeně a zábavně provede děti výtvarnými technikami, uměleckými směry i základy teorie a historie. Tradiční závěrečná výstava děl se slavnostní vernisáží v pátek odpoledne s pozváním rodičů nebo kamarádů ani letos nebude chybět.

  Program loňského tábora: Mystérium umění

  Společně otevřeme dveře umělcovy dílny, abychom poodhalili tajemství, které se v ní ukrývá.

  Naše kroky povedou velikáni českého umění, abychom si vyzkoušeli různé výtvarné techniky, prozkoumali a rozvinuli vlastní fantazii a poutavou formou si udělali výlet do dějin umění. Tábor je vhodný pro uchazeče o studium uměleckých škol a samozřejmě pro všechny, kteří mají rádi výtvarné umění a nebojí se výzev, které nabízí. My budeme stát nedaleko, abychom v případě potřeby podali pomocnou ruku.

  Co nás tedy společně čeká (pořadí bude podle počasí a nálady a tak):

  1. Jakub Schikaneder - dopoledne projdeme starou Prahou po jeho stopách a uděláme si skici, které odpoledne přeneseme na plátno.
   • Technika: skicování, uliční perspektiva, malba vaječnou temperou
  2. Josef Váchal - ukážeme si, jak vytvořit ilustraci k příběhu. 
   • Technika: kompozice, barevná symbolika, kde hledat inspiraci k příběhu
  3. Bohuslav Reynek - jak zachytit pomíjivost  přírody v obraze?
   • Technika: grafika - kreslený monotyp, vzdušná perspektiva, světlo a stín, slepokresba
  4. Toyen - navštívíme sbírky Národní galerie ve Veletržním paláci, odpoledne namalujeme surrealistický obraz inspirovaný největší českou umělkyní.
   • Technika: od realismu k surrealismu, míchání barev, malba akrylem na plátno
  5. Vojtěch Preissig - grafický design má dlouhou a bohatou historii a právě jeho díla nás seznámí s tím, jak bohaté možnosti máme.
   • Technika: kompozice, písmo, práce s ornamentem, akvarelová malba

  MATERIÁLY A TECHNIKY, se kterými se seznámíme: vaječná tempera, kresba perkem a tuší, monotyp, malba akrylem, slepokresba, kresba uhlem, tužkou případně rudkou či pastelem, skicování v plenéru, vnitřní i venkovní perspektiva a především se něco dozvíme o úžasných českých umělcích a jejich tajemných obrazech.

  CO S SEBOU: veškeré kresebné a malířské pomůcky jsou k dispozici v ateliéru.  S sebou děti potřebují jen něco na převlečení, aby se neumazaly od barev, a jídlo a pití. V poledne máme hodinovou přestávku na oběd, děti si nosí vlastní jídlo i pití (v ateliéru je lednička, mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice). Starší děti s potvrzením od rodičů mohou obědvat mimo ateliér. Je dobré mít i menší svačinu na dopoledne. Je rovněž třeba mít jízdenky na dva workshopy mimo prostor ateliéru ve Zlatnické.

  Těšíme se na vaše děti. V minulých letech jsme si tábory všichni moc užili a věříme, že se ten letošní podaří přinejmenším stejně tak skvělý jako loni či předloni. Pro vaše dotazy jsme k dispozici na kreslime@atelier45.cz nebo telefonech : Veronika 603 812 536,  Markéta 733 779 050.

  JAK SE NA KURZ PŘIHLÁSIT:

  1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
  2. E-mailem na adrese kreslime@atelier45.cz
  3. Telefonicky na 603 812 536, 733 779 050

  ZPŮSOB PLATBY:

  1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uveďte jméno účastníka.
  2. Hotově přímo v našem ateliéru Zlatnická 5/1125.
  3. Benefitními poukázkami (viz Obchodní podmínky).
  • facebook
  • Instagram_App_Large_May2016_200
  • youtube
  • blog
  • Rozhovory