Příměstský letní tábor

Jedině děti vědí, co hledají. Antoine De Saint Exupéry

PŘÍMĚSTSKÝ LETNÍ TÁBOR V PRAZE

TÉMA: VELKÝM UMĚLCEM JSEM I JÁ

PRO DĚTI OD 9 DO 15 LET (vhodné i pro uchazeče o výtvarné SŠ)

KDE: ateliér ZLATNICKÁ 5/1125

KDY: 11. 7. - 15. 7. 2022  OBSAZENO (jen náhradníci)

            22. 8. - 26. 8. 2022 OBSAZENO (jen náhradníci)

každý den od 9 do 16,30 hodin (od 12 do 13 hodin máme pauzu na oběd, děti si nosí vlastní jídlo a pití)

CENA: 4.550,- včetně veškerého materiálu – při přihlášení platíte 50 % zálohu. Ta je 100 % vratná, pokud by se nemohl tábor kvůli vládním opatřením uskutečnit, nebo pokud by dítě nemohlo ze zdravotních důvodů do tábora nastoupit. Malá skupina dětí do max. 15, abychom mohli pracovat skutečně intenzivně a podle individuálních potřeb. Pro velký zájem jsme otevřeli ještě 3 místa a přibrali dalšího lektora.

LEKTOR: Veronika Kostová, Markéta Laštuvková, Tomáš Kypta

Přihlašte se na tento kurz

 

  Jméno a příjmení *

  E-mail *

  Telefon *

  Máte dárkový poukaz?

  Poznámka

  Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

  telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

  Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

  * = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

  PROGRAM:

  Každý rok připravujeme jiné téma, které vždy nenásilně a zábavně provede děti výtvarnými technikami, uměleckými směry i základy teorie a historie. Tentokrát začneme v antickém Řecku a skončíme u současného konceptuálního umění. Tradiční závěrečná výstava děl se slavnostní vernisáži v pátek odpoledne nebude chybět.

  1. den - začneme v antice, ve starověkém Řecku, a vytvoříme zdobené vázy vyškrabávanou technikou. V těchto ozdobách se zobrazuje celý řecký svět, bohatý na dekor i figurální motivy. Odpoledne přeběhneme do středověku ke gotice a budeme míchat barvy jako mistr Theodorik. Už jste někdy malovali vaječnou temperou na destičce? Vůně lněného oleje nesmí v ateliéru chybět.
  2. den - už na nás čeká novověk a renesance, která přináší do umění znalost perspektivy a složité kompozice. Jak to jen ten Leonardo da Vinci dělal? Jak maloval své slavné portréty? Jaký byl kánon lidského obličeje, který se dodnes nezměnil? Nenechte se mýlit naším úvodním obrázkem, my se budeme v našich obrazech inspirovat slavným obrazem Sandra Botticelliho Portrét mladého muže. Na rozdíl od renesanční olejové malby budeme kreslit suchými pastely. A odpoledne přichází baroko. Tentokrát v architektuře a tak vyrazíme malovat do uliček staré Prahy. V málokterém městě je tolik barokních památek jako zde a my nejspíše zakotvíme ve Valdštejnské zahradě, kde je na dosah vše, co potřebujeme. I s pohodlnými lavičkami.
  3. den - k modernímu umění je to už jen krůček. Každý obdivuje francouzské impresionisty a my se v našem ateliéru ve Zlatnické na chvíli přeneseme do Monetovy zahrady a necháme se vést jeho tahy štětce při krajinomalbě na plátně akrylem. Odpoledne a Pablo Picasso, toho prostě nemůžeme vynechat. Co je to kubismus? Jak namalovat kubistický obraz? To si samozřejmě zkusíme.
  4. den - dopoledne na nás už čekají v Sovových mlýnech, abychom se dozvěděli něco o abstrakci  a nejvýznamnějším českém malíři Františku Kupkovi. Jenže tohle je ještě pořád historie umění a my se potřebujeme dostat až do současnosti. Pak nesmíme zapomenout na objekt v umění a seznámit se s postavou Marcela Duchampa. Objekt nebo socha? Zapomeneme na vše, co jsme se zatím dozvěděli a začneme experimentovat.
  5. den - co je v umění současnost? Současnost vždy navazuje na minulost a tak se malinko ohlédneme, abychom se mohli směle postavit výzvám dneška a namalujeme, vymodelujeme nebo vyfotíme svoje umělecké dílo. No a odpoledne přichystáme už tradiční slavnostní vernisáž i s pohoštěním, abyste mohli s námi oslavit velké umělce, kteří do své práce dali srdce.

  MATERIÁLY A TECHNIKY, se kterými se seznámíme:

  • tuš, sádra, vyškrabávaná technika
  • vaječná tempera a malba na potaženou desku
  • perspektiva, kompozice, kánon lidské hlavy a malba akrylem na plátně
  • plenérová kresba a malba, pomůcky pro zvládnutí zobrazení architektury
  • kresba suchým pastelem, nanášení barev v malých plochách a konečná barevná iluze
  • kombinovaná kresba a malba - tempera a pastel
  • návštěva Musea Kampa s programem
  • práce s objektem v prostoru, fotografie
  • vlastní umělecká práce se závěrečnou výstavou se slavností vernisáží

  CO S SEBOU: veškeré kresebné a malířské pomůcky jsou k dispozici v ateliéru. V ceně je vstup do Musea Kampa. S sebou děti potřebují jen něco na převlečení, aby se neumazaly od barev, a jídlo a pití. V poledne máme hodinovou přestávku na oběd, děti si nosí vlastní jídlo i pití. Je dobré mít i menší svačinu na dopoledne. Je rovněž třeba mít jízdenky na dva workshopy mimo prostor ateliéru ve Zlatnické.

  Těšíme se na vaše děti. V minulých letech jsme si tábory všichni moc užili a věříme, že se ten letošní podaří přinejmenším stejně tak skvělý jako loni či předloni. Pro vaše dotazy jsme k dispozici na kreslime@atelier45.cz nebo telefonech : Veronika 603 812 536,  Markéta 733 779 050.

  JAK SE NA KURZ PŘIHLÁSIT:

  1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
  2. E-mailem na adrese kreslime@atelier45.cz
  3. Telefonicky na 603 812 536, 733 779 050

  ZPŮSOB PLATBY:

  1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uveďte jméno účastníka.
  2. Hotově přímo v našem ateliéru Zlatnická 5/1125.
  3. Benefitními poukázkami (viz Obchodní podmínky).
  • facebook
  • Instagram_App_Large_May2016_200
  • youtube
  • blog
  • Rozhovory