Kaligrafie – krasopis a brushpen

Písmo, jež je do poslední tečky inspirované, poskytuje klíč k porozumění tajemstvím života. Origenes

KDE: ateliér ZLATNICKÁ 5/1125

KDY: neděle 9:30 - 16:00 termíny: 23. 10. 2022

CENA: 1 650 Kč, v ceně pracovní listy, perko v násadce a tuš, plnící brushpen zapůjčíme

LEKTOR: Markéta Laštuvková, Veronika Kostová

Přihlašte se na tento kurz

 

  Jméno a příjmení *

  E-mail *

  Telefon *

  Máte dárkový poukaz?

  Poznámka

  Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

  telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

  Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

  * = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

  Krasopis, English hand nebo také Copperplate, tak se nazývá krásné písmo psané tenkým dámským perkem. Oproti tomu brushpen je zaměřen spíše na moderní abecedy. Jedno mají ale psaní dámským perkem a brushpenem společné. V obou případech šíři tahu regulujeme přítlakem. Tento kurz je rozdělen do dvou částí. Dopoledne se zaměříme na dámské perko, kterým budeme psát krasopis. Vrátíme se tak trochu do minulosti. Krasopis píšeme tenkým hrotem, který reaguje na přítlak. Sílu linky tedy regulujeme tlakem ruky. Odpoledne navážeme na psaní přítlakem a podobným způsobem budeme ovládat brushpen, kterým budeme psát moderní abecedu. Do tohoto kurzu se můžete přihlásit, aniž byste předtím absolvovali kurz Italiky. Jen předem upozorňujeme, že psaní dámským perem a brushpenem je o něco složitější než psaní perem kaligrafickým s ploškou. Ale při troše trpělivosti vám po chvíli pod rukou začne vznikat krásné písmo.

  Kaligrafie je pružná. Můžete ji natahovat, roztahovat, zkosit… Pište, hrajte si s písmem a objevte jeho duchovní rozměr. Kaligrafie je láska na celý život!

  V kurzu dostanete pracovní listy s abecedou pro krasopis a s abecedou pro brushpen, pero v násadce a tuš. Pro psaní moderní abecedy vám půjčíme plnící brushpen. V ateliéru je možné vyzkoušet si a případně i dokoupit různé kaligrafické pomůcky z našeho e-shopu.

  S ČÍM SE SEZNÁMÍTE:

  • Dámské pero na krasopis
  • Psaní plnícím brushpenem
  • Správný sklon a držení pera
  • Rozdíl mezi inkoustem a tuší
  • Volba správného papíru
  • Spojování písmen
  • Souvislý text
  • Trocha teorie
  • Čeho se vyvarovat

  CO S SEBOU: Na kurz kaligrafického psaní nepotřebujete žádné vlastní náčiní. Pero, tuš i pracovní listy dostanete, další papíry budou k dispozici. Snad jen vezměte starou košili nebo plášť, abyste se neumazali od tuše. Nejde vyprat.

  JAK SE NA KURZ PŘIHLÁSIT:

  1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
  2. E-mailem na adrese kreslime@atelier45.cz
  3. Telefonicky na 603 812 536, 733 779 050

  ZPŮSOB PLATBY:

  1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uveďte jméno účastníka.
  2. Hotově přímo v našem ateliéru Zlatnická 5/1125.
  3. Benefitními poukázkami (viz Obchodní podmínky).

  PRÁCE Z KURZU

  • facebook
  • Instagram_App_Large_May2016_200
  • youtube
  • blog
  • Rozhovory