Kaligrafie – Italika a krasopis

Písmo, jež je do poslední tečky inspirované, poskytuje klíč k porozumění tajemstvím života. Origenes

KDE: ateliér Revoluční 6/1963

KDY: neděle 22. 9. 2024

CENA: 1 980 Kč včetně materiálu - 2 pracovní sešity na Italiku, krasopis (copperplate) a další abecedy, 2x perko, 1x násadka a tuš (sedmihodinový kurz - 6 hodin výuka a 1 hodina pauza na oběd)

LEKTOR: Markéta Laštuvková, Veronika Kostová

Přihlašte se na tento kurz

 

  Jméno a příjmení *

  E-mail *

  Telefon *

  Máte dárkový poukaz?

  Poznámka

  Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

  telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

  Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

  * = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

  Kaligrafie je pružná. Můžete ji natahovat, roztahovat, zkosit… Pište, hrajte si s písmem a objevte jeho duchovní rozměr. Nejlepší je začít pěkně od začátku, tak, abyste pochopili zákonitosti písma, naučili se správně zacházet s perem a tuší a dostali pro písmo cit. Pomůžeme vám překročit první překážky a pak už bude vše doslova ve vašich rukách. V našem kurzu si osvojíte abecedu Italiku a klasický krasopis. Kurz je rozdělen do dvou částí, dopoledne se budeme věnovat Italice, která je ideální pro psaní kaligrafickým perem se šikmým hrotem. Odpoledne pak navážeme psaním tenkým dámským perkem a budeme se věnovat klasickému krasopisu. Dozvíte se o historii písma, povíme si o různých perech, násadkách, pomůckách pro kaligrafii- vše si u nás budete moci vyzkoušet a případně i dokoupit. Je těžké se zorientovat v současné nabídce pomůcek pro kaligrafii, budeme se snažit zodpovědět veškeré vaše dotazy a nasměrovat vás. Otevřou se vám možnosti širokého využití ručně psaného písma. Bude pak jen na vás, co si pro kaligrafii zvolíte, každý si vybere to své. Kaligrafie je láska na celý život!

  Je to trochu jako zasednout zpátky do školní lavice. Papír, pero, tuš, abeceda…. Začneme od držení pera, jednotlivých tahů a odpoledne skončíme souvislým psaným textem. Vysvětlíme si určité zákonitosti, na co si dát pozor a čeho se vyvarovat. Řekneme si o rozvržení textu, kompozici, ukážeme vám další pera vhodná na kaligrafii a podíváme se na její široké využití.  Zjistíme, že kaligrafickým perem se dá nejen psát, ale také kreslit. Bude pak zcela na vás, jak nabyté zkušenosti využijete. Zda na psaní gratulací, dopisů, jmenovek či kroniky….

  V kurzu dostanete Pracovní sešity 1 a 2, dvě kaligrafická perka, násadku a tuš.

  S ČÍM SE SEZNÁMÍTE:

  • Kaligrafické pero se šikmým hrotem
  • Abeceda Italika
  • Klasický krasopis
  • Dámské perko na copperplate
  • Správný sklon a držení pera
  • Rozdíl mezi inkoustem a tuší
  • Volba správného papíru
  • Spojování písmen
  • Souvislý text
  • Trocha teorie
  • Čeho se vyvarovat

  CO S SEBOU: Na kurz kaligrafického psaní nepotřebujete žádné vlastní náčiní. Pera, tuš i pracovní sešity dostanete, další papíry budou k dispozici. Počítejte jen s vhodným oblečením, tuš nejde vyprat.

  JAK SE NA KURZ PŘIHLÁSIT:

  1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
  2. E-mailem na adrese kreslime@atelier45.cz
  3. Pro dotazy jsme vám k dispozici na tel: 603 812 536, 733 779 050

  ZPŮSOB PLATBY:

  1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uveďte jméno účastníka.
  2. Hotově v našem ateliéru Revoluční 6/1963
  3. Benefitními poukázkami (viz Obchodní podmínky).
  • facebook
  • Instagram_App_Large_May2016_200
  • youtube
  • blog
  • Rozhovory