Kaligrafie – čtyřhodinový kurz

Písmo, jež je do poslední tečky inspirované, poskytuje klíč k porozumění tajemstvím života. Origenes

KDE: ateliér ZLATNICKÁ 5/1125

KDY: neděle 13:00 - 17:00 termíny: 4. 12. 2022, 22. 1. 2023, 12. 2. 2023, 12. 3. 2023, další termíny připravujeme

CENA: 1 850 Kč, v ceně pracovní sešit Italika, pracovní listy s abecedou English hand a abecedou pro moderní brushpen, 2 perka -perko se šikmým hrotem a dámské perko na krasopis, násadka na perka, tuš a brushpen.

CO VÁS V KURZU ČEKÁ:  Podívejte se na TRAILER.

LEKTOR: Markéta Laštuvková, Veronika Kostová

Přihlašte se na tento kurz

 

  Jméno a příjmení *

  E-mail *

  Telefon *

  Máte dárkový poukaz?

  Poznámka

  Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

  telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

  Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

  * = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

  Čtyřhodinový kurz kaligrafie vás provede světem písma od klasické Italiky, přes krasopis psaný přítlakem až po moderní brushpen. Psát začneme francouzským perkem se šikmým hrotem, které je do začátku ideální. Ruku dobře vede a můžeme se o něj opřít. Na to navážeme dámským perkem, které má hrot tenký a reaguje na přítlak a kurz zakončíme psaním brushpenem, kdy si vyzkoušíme brushpen fixový i štětečkový. V pracovních listech jsou pro vás připraveny tři různé abecedy – Italika, English hand a moderní brushpen. Pokaždé začneme základními tahy pro rozepsání, na které navážeme malými písmeny – mínuskami. Vyzkoušíme si různé tvrdosti per, sešikmenou násadku, která upravuje sklon a různé tuše i inkousty od základních až po ty metalické. Nebude chybět ani malá přestávka s kávou a malým občerstvením a časem na povídání – třeba právě o písmu. Celý čtyřhodinový kurz je nabitý informacemi, které vám pomohou se zorientovat ve světě kaligrafie a s výběrem toho správného stylu právě pro vás.

  Kaligrafie je pružná. Můžete ji natahovat, roztahovat, zkosit… Pište, hrajte si s písmem a objevte jeho duchovní rozměr. Kaligrafie je láska na celý život!

  V kurzu dostanete pracovní sešit Italika, pracovní listy s abecedou English hand a moderním brushpenem, 2 perka, násadku, tuš a brushpen. V ateliéru je možné vyzkoušet si a případně i dokoupit různé kaligrafické pomůcky z našeho e-shopu.

  S ČÍM SE SEZNÁMÍTE:

  • Italika- perko se šikmým hrotem
  • English hand - dámské perko
  • Brushpen fixový i štětečkový
  • Sešikmená násadka
  • Volba správného papíru
  • Spojování písmen
  • Souvislý text
  • Trocha teorie
  • Čeho se vyvarovat

  CO S SEBOU: Na kurz kaligrafického psaní nepotřebujete žádné vlastní náčiní. Pero, tuš i pracovní listy dostanete, další papíry budou k dispozici. Snad jen vezměte starou košili nebo plášť, abyste se neumazali od tuše. Nejde vyprat.

  JAK SE NA KURZ PŘIHLÁSIT:

  1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
  2. E-mailem na adrese kreslime@atelier45.cz
  3. Telefonicky na 603 812 536, 733 779 050

  ZPŮSOB PLATBY:

  1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uveďte jméno účastníka.
  2. Hotově přímo v našem ateliéru Zlatnická 5/1125.
  3. Benefitními poukázkami (viz Obchodní podmínky).

  PRÁCE Z KURZU

  • facebook
  • Instagram_App_Large_May2016_200
  • youtube
  • blog
  • Rozhovory