Kaligrafie večerní

Psaní je pro mě myšlení skrze mé prsty. Isaac Asimov

KDE: ateliér ZLATNICKÁ 5/1125

KDY: v současné chvíli termín večerní kaligrafie není vypsaný, podívejte se na termíny celodenní kaligrafie

CENA: 1 650 Kč/ 3 dvouhodinové lekce - v ceně pero, pracovní sešit a tuš

LEKTOR: Markéta Laštuvková

Přihlašte se na tento kurz

 

  Jméno a příjmení *

  E-mail *

  Telefon *

  Máte dárkový poukaz?

  Poznámka

  Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

  telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

  Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

  * = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

  Kaligrafie je pružná. Můžete ji natahovat, roztahovat, zkosit… Pište, hrajte si s písmem a objevte jeho duchovní rozměr. Nejlepší je začít pěkně od začátku tak, abyste pochopili zákonitosti písma, naučili se správně zacházet s perem a tuší a dostali pro písmo cit. Pomůžeme vám překročit první překážky a pak už bude vše doslova ve vašich rukách. V našich kurzech si osvojíte abecedu Italiku, která je ideální pro psaní kaligrafickým perem se šikmým hrotem. Dozvíte se o dámském perku, brushpenu, různých násadkách, plnících perech - vše si budete moci u nás vyzkoušet a případně i dokoupit. Je těžké se zorientovat v současné nabídce pomůcek pro kaligrafii, budeme se snažit zodpovědět veškeré vaše dotazy a nasměrovat vás. Otevřou se vám možnosti širokého využití ručně psaného písma. Bude pak jen na vás, co si pro kaligrafii zvolíte, každý se vybere to své.  Kaligrafie je láska na celý život!

  Je to trochu jako zasednout zpátky do školní lavice. Papír, pero, tuš, abeceda ... V průběhu třech dvouhodinových lekcí se seznámíte se základní abecedou, správným držením pera, naučíte se psaní souvislého textu, jeho rozvržení ve formátu, seznámíte se s různými druhy per, vyrobíte razítko - třeba s vaším monogramem. Začneme ale pěkně od začátku, od držení pera, jednotlivých tahů až ke spojování písmenek. Vysvětlíme si určité zákonitosti, na co si dát pozor a čeho se vyvarovat. Zjistíme, že kaligrafickým perem se dá nejen psát, ale také kreslit. Bude pak zcela na vás, jak nabyté zkušenosti využijete. Zda na psaní gratulací, dopisů, jmenovek či kroniky….

  S ČÍM SE SEZNÁMÍTE:

  • Kaligrafické pero a tuš
  • Správný sklon a držení pera
  • Spojování písmen
  • Souvislý text
  • Monogram
  • Iniciála
  • Kresba perem
  • Čeho se vyvarovat

  CO S SEBOU: Na kurz kaligrafického psaní nepotřebujete žádné vlastní náčiní. Pero, tuš i papír budete mít k dispozici v našem ateliéru. Snad si jen vezměte starou košili nebo plášť, abyste se neumazali od tuše. Nejde vyprat.

  JAK SE NA KURZ PŘIHLÁSIT:

  1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
  2. E-mailem na adrese kreslime@atelier45.cz
  3. Telefonicky na 603 812 536, 733 779 050

  ZPŮSOB PLATBY:

  1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uveďte jméno účastníka.
  2. Hotově přímo v našem ateliéru Zlatnická 5/1125.
  3. Benefitními poukázkami (viz Obchodní podmínky).

  PRÁCE LEKTORA

  PRÁCE Z KURZU

  • facebook
  • Instagram_App_Large_May2016_200
  • youtube
  • blog
  • Rozhovory