Markéta Laštuvková

Po maturitě jsem dva roky pracovala jako výtvarník a mezitím třikrát absolvovala zkoušky na AVU v Praze, kam jsem nakonec nastoupila do ateliéru profesora Čepeláka a poté do ateliéru Grafika II profesora Kokolii. Během studií jsem odjela na tříměsíční stáž na Canberra School of Art. Pobyt v Austrálii mě ovlivnil při výběru tématu pro diplomku a krajina se pro mou další práci stala zásadní. Kromě působení v Ateliéru 45 se zabývám ilustrací, grafikou a fotografií. Mám blízko k dětské literatuře, pracovala jsem v malém nakladatelství a návštěvy knižních veletrhů ve Frankfurtu a v Bologni pro mě byly velkým přínosem a inspirací. Z výtvarných technik mám nejblíže k akvarelu, malbě akrylem a olejem, v grafice k suché jehle a linorytu.

Markéta

www.marketalastuvkova.cz  

www.singulart.com

www.emillywild.com

Obě jsme se narodily v roce 1969 a poprvé jsme se setkaly v září 1983. Prožily jsme spolu nezapomenutelné čtyři roky na Střední výtvarné škole Václava Hollara. Po maturitě jsme se každá vydala trochu jinou cestou a dlouhou dobu jsme se neviděly.  A pak jsme se znovu potkaly, jakoby ta léta ani neuběhla.
Markéta je autorkou půvabných i vtipných ilustrací, ale také skvělou fotografkou.  Při lekcích vedených Markétou budete čerpat z jejího uměleckého ducha, milé a otevřené povahy a především radosti z učení.

Veronika

PRÁCE MARKÉTY

  • facebook
  • Instagram_App_Large_May2016_200
  • youtube
  • blog
  • Rozhovory