Markéta Laštuvková

www.marketalastuvkova.cz

Sedmileté studium na AVU v Praze u profesora Kokolii mi dalo především čas k hledání a možnost vycestovat na Canberra School of Art. Teprve v Austrálii mi došlo, jak je krajina a prostor pro mě zásadní. Musela jsem vycestovat na druhý konec světa, abych našla to, co mám všude kolem sebe. A už mi to zůstalo. Maluji venku v otevřeném prostoru, co je za mými zády. Olejem, akrylem, akvarelem. Věnuji se také hlubotisku suché jehle. Další kapitolou jsou ilustrace, můžete se se mnou setkat v dětských knížkách, spolupracuji s nakladatelstvím Albatros, Fragment, Karmelitánským nakladatelstvím... A konečně také kaligrafie má u mě své místo. Vše spolu souvisí. Ateliér 45 jsme založily s  Veronikou Kostovou v roce 2014 a od té doby zde vedu kurzy akvarelu, kaligrafie a přípravy na talentovky.

Markéta

www.marketalastuvkova.cz  

www.singulart.com

www.emillywild.com

Obě jsme se narodily v roce 1969 a poprvé jsme se setkaly v září 1983. Prožily jsme spolu nezapomenutelné čtyři roky na Střední výtvarné škole Václava Hollara. Po maturitě jsme se každá vydala trochu jinou cestou a dlouhou dobu jsme se neviděly.  A pak jsme se znovu potkaly, jakoby ta léta ani neuběhla.
Markéta je autorkou půvabných i vtipných ilustrací, ale také skvělou fotografkou.  Při lekcích vedených Markétou budete čerpat z jejího uměleckého ducha, milé a otevřené povahy a především radosti z učení.

Veronika

  • facebook
  • Instagram_App_Large_May2016_200
  • youtube
  • blog
  • Rozhovory