Veronika Kostová

Založením ateliéru v roce 2014 se splnil sen, který jsem se ani neodvažovala snít. Jako středoškolská studentka umělecké školy jsem byla přesvědčená, že umění je moje cesta. Jenže jsem nakonec ukončila vysokoškolská studia na Filozofické fakultě UK, zůstala jako doktorandka na fakultě, a svět umění a umělců se mi stále více vzdaloval. Až po mnoha letech mi došlo, že bez umění to nepůjde. Opět jsem studovala, tentokrát design, a pak konečně v jedné pařížské kavárně jsme se s Markétou rozhodly založit Ateliér 45. Můj život se obrátil naruby, ale správným směrem.

Nyní s radostí a hrdostí vedeme ateliér, který se stal respektovaným místem potěšení, odpočinku i studia umění pro mnoho našich milých studentů. Viděla jsem zblízka, jaké přináší tato činnost uvolnění, radost a sebepoznání, až jsem se rozhodla prohloubit své znalosti v oboru arteterapie.

Absolvovala jsem 320 hodin výcviku v Olomouci, prošla jsem arteterapií pod vedením Kamily Ženaté, s psycholožkou Světlou Pánkovou jsem pronikla do terapeutické práce s kartami Symbolonu, stále studuji, vzdělávám se, podrobuji se sebezkušenostnímu výcviku a konečně mám možnost spolupracovat s dětmi z Jedle, jak se tam říká Jedličkovu ústavu. V současnosti jsme psychoterapeutem ve výcviku v Narratio institutu, podrobuji se pravidelné supervizi a stále docházím na skupinové terapie ke Kamile Ženaté.

Veronika

 

S Veronikou jsme seděly v jedné lavici a vyrušovaly při hodinách chemie. Po maturitě se naše cesty rozdělily a setkaly jsme se znovu až po 26 letech. Navázaly jsme tam, kde jsme skončily, máme stále společný humor a pohled na řadu zásadních věcí. Se svými odlišnými životními i profesními zkušenostmi se v atelieru navzájem doplňujeme. Zároveň máme obě zkušenosti z minulosti s vedením výtvarných kurzů pro děti i dospělé.
Veronika je organizačně velmi schopná, na každou hodinu je pečlivě připravená, umí naslouchat a dokáže vše trpělivě a srozumitelně vysvětlit. Při jejích lekcích odbouráte ostych, uvolníte se a budete mít možnost poznat sami sebe.

Markéta

 

 

  • facebook
  • Instagram_App_Large_May2016_200
  • youtube
  • blog
  • Rozhovory