Veronika Kostová

Po maturitě na Střední odborné škole výtvarné Václava Hollara jsem pracovala jako textilní výtvarnice v Ústavu bytové a oděvní kultury. Svoji lásku k Francii jsem posléze prohloubila studiem francouzské filologie na Univerzitě Karlově a život mě trochu od umění odtrhl. Přesto jsem kontakt nikdy zcela neztratila. V rámci doktorandské práce jsem žila ve Francii a poté s manželem v Německu. Užité umění, bydlení, odívání a styl byly vždy v popředí mého zájmu a život v těchto zemích byl velkou školou.Vlastní kreativní činnost mi nakonec chyběla natolik, že jsem své znalosti doplnila studiem interiérového designu na škole Intermezzo. Nyní se věnuji, kromě působení v atelieru 45, vlastní umělecké práci a vytvářím návrhy interiérů až po konečné realizace.
Veronika

 

S Veronikou jsme seděly v jedné lavici a vyrušovaly při hodinách chemie. Po maturitě se naše cesty rozdělily a setkaly jsme se znovu až po 26 ti letech. Navázaly jsme tam, kde jsme skončily, máme stále společný humor a pohled na řadu zásadních věcí. Se svými odlišnými životními i profesními zkušenostmi se v atelieru navzájem doplňujeme. Zároveň máme obě zkušenosti z minulosti s vedením výtvarných kurzů pro děti i dospělé.
Veronika je organizačně velmi schopná, na každou hodinu je pečlivě připravená, umí naslouchat a dokáže vše trpělivě a srozumitelně vysvětlit. Při jejích lekcích odbouráte ostych, uvolníte se a budete mít možnost poznat sám sebe.

Markéta

 

PRÁCE VERONIKY

  • facebook
  • Instagram_App_Large_May2016_200
  • youtube
  • blog
  • Rozhovory