Webinář – akvarel

Čím méně se umělec vnucuje do své malby, tím čistší a jasnější jsou jeho cíle. Ad Reinhardt

KDE: vysíláme z ateliéru SOKOLOVSKÁ 45/438, vy pracujete doma

KDY: od 22. 4. do 10. 6. 2021  každý čtvrtek 17:30 - 19:30

CENA: 2 400 Kč / 8 lekcí bez pomůcek, 3 800 Kč / 8 lekcí s pomůckami (včetně poštovného) balíček s pomůckami obsahuje sadu akvarelových barev Umton 12 barev v plechové krabičce, dvě sady akvarelových papírů celkem 24 archů, štětce, perko s násadkou a tuš.

LEKTOR: Markéta Laštuvková, Veronika Kostová

PŘIHLÁŠKA

WEBINÁŘ je kurz, který vysíláme v přímém přenosu v pevném čase. Zájemce dostane přístupové heslo, kterým se do vysílání přihlásí. Předem také dostane popis, na co bude následující lekce zaměřena, aby se mohl připravit. Přítomné jsou dvě lektorky, jedna vždy pracuje současně se studenty, druhá je po celou dobu k dispozici pro dotazy. Webinář je rozdělen do časových úseků, kdy práce „kontrolujeme“ a poskytujeme okamžitou zpětnou vazbu. Pro přihlášení do webináře je potřeba mít účet na Google a počítač s kamerou a mikrofonem.

S ČÍM SE SEZNÁMÍTE: 

 • Materiály pro akvarel
 • Techniky
 • Malba do suchého a mokrého podkladu
 • Malba ala prima
 • Vrstvení
 • Jedinečnost akvarelu

POMŮCKY: Pokud si objednáte ke kurzu i pomůcky, pak už budete potřebovat jen nádobu na vodu, hadřík, obyčejné kancelářské papíry a tužku na skicování a dostatek místa a světla na pracovním stole. Můžete také pracovat s vlastními pomůckami. V tom případě byste měli mít připravenou sadu akvarelových barev (alespoň 10 odstínů), dostatek akvarelových papírů (volné listy nebo v bloku) a vhodné akvarelové štětce.

LEKCE PROBÍHAJÍ: prostřednictvím Meet Google, připojení k lekci je na základě kódu, který obdrží každý účastník. Je třeba mít účet Google, nicméně veškeré technické náležitosti probereme s každým individuálně podle jeho potřeb. Jsme k dispozic 15 minut před zahájením lekce, abychom odstranili případné problémy přenosu. Optimální je práce s počítačem nebo tabletem, který má funkční kameru a mikrofon.

Webinář Akvarelu je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet a osvojit tuto krásnou techniku. Začneme všichni postupně od začátku. Během osmi lekcí si ukážeme správné držení štětce, vysvětlíme si jaké jsou mezi nimi rozdíly a řekneme si, proč je důležitá správná volba papíru. Naučíme se malovat akvarelem a la prima, ale také postupně ve vrstvách. Zjistíme, že ke zdárnému výsledku je potřeba nejen dobrý štětec, správný papír a barvy, ale také hodně, hodně vody.

Štětec, papír, barva….ale především voda dělá z akvarelu krásnou nenahraditelnou výtvarnou techniku. Ovládněte barevnou skvrnu na papíře. Pozorujte pigment, jak se pomalým schnutím ukládá a mění. Akvarel pracuje dokud není zcela suchý. V kurzu akvarelu budete postupovat krok po kroku od začátku, naučíte se pracovat s vodou, míchat barvy, správně se dívat … a především vědět, kdy je správný čas skončit a nechat pracovat akvarel. Říká se, že akvarel je jedna z nejtěžších technik a je hodně o náhodě. Není to tak docela pravda, můžeme spíš říci, že je hodně o zkušenosti.

Jsme vám k dispozici pro dotazy na kreslime@atelier45.cz nebo na tel: 603 812 536 a 733 779 050

JAK SE NA KURZ PŘIHLÁSIT:

 1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
 2. E-mailem na adrese kreslime@atelier45.cz
 3. Telefonicky na 603 812 536, 733 779 050

ZPŮSOB PLATBY:

 1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uveďte jméno účastníka.
 2. Hotově přímo v našem ateliéru Sokolovská 45/438.
 3. Benefitními poukázkami (viz Obchodní podmínky).

LEKTOR

LEKTOR

PRÁCE Z KURZU

 • facebook
 • Instagram_App_Large_May2016_200
 • youtube
 • blog
 • Rozhovory