Základy fotografie

Nejsou-li vaše fotografie dobré, nebyli jste dost blízko! Robert Capa

KDE: ateliér SOKOLOVSKÁ 45/438

KDY: od 26. 9. do 14. 11. 2021 každá neděle 17:00 - 19:00

CENA: připravujeme

LEKTOR: Robo Melo

Přihlašte se na tento kurz

 

Jméno a příjmení *

E-mail *

Telefon *

Máte dárkový poukaz?

Poznámka

Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

* = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

ZÁKLADY KREATIVNÍ ANALOGOVÉ A DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE.

V kurzu se společně postupně seznámíme se stručnými dějinami fotografie, osvojíme si základní žánry jako novinářská fotografie, street photo, portrét, akt, zátiší, krajina nebo abstraktní fotografie. Naučíme se základům kompozice, práci s barevnou i černobílou fotografií. Důležitá bude rovněž fotografická technika a její využití v praxi.

Naučíme se pracovat s profesionálními kamerami, ale ukážeme si i jak udělat dobrou fotografii levným kompaktem nebo mobilem. Budeme používat různé druhy objektivů, vysvětlíme si důležité pojmy jako práce s hloubkou ostrosti, clonou, časem závěrky nebo citlivost filmů.

Významná část kurzu bude věnována analogové fotografii - t.j. klasické fotografii na film, která se opět stává populární a má obrovský kreativní potenciál. Vysvětlíme si i princip laboratorního zpracování filmů a teoreticky i práci v temné komoře. Protože moderní post produkce dnes už probíhá veskrze na počítačích naučíme se i základy práce v programech Photoshop, Lighroom nebo v mobilní aplikaci Photoshop express a dalších.

Lekce budou mít teoretickou i praktickou část. Všechny naučené dovednosti si hned ukážeme v praxi. Kurz je určen pro kohokoli se zájmem o fotografování, není nutná žádná předchozí dovednost a ani neklade mimořádné nároky na technické vybavení. Postačí klidně i mobilní telefon, nebo kompaktní fotoaparát a tablet nebo notebook. Kurz je zároveň vhodný i pro zájemce o přijímací pohovory na umělecké školy v oboru film, kamera nebo fotografie. Pro pokročilejší nebo studenty je zde i možnost individuálních kurzů. Po absolvování kurzu by jste měli zvládnout kreativní práci s digitálním i analogovým fotoaparátem a úpravu svých fotografií na počítači

JAK SE NA KURZ PŘIHLÁSIT:

 1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
 2. E-mailem na adrese kreslíme@atelier45.cz
 3. Telefonicky na 603 812 536, 733 779 050

ZPŮSOB PLATBY:

 1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uveďte jméno účastníka.
 2. Hotově přímo v našem ateliéru Sokolovská 45/438.
 3. Benefitními poukázkami (viz Obchodní podmínky).

PRÁCE LEKTORA

FOTKY Z KURZU

 • facebook
 • Instagram_App_Large_May2016_200
 • youtube
 • blog
 • Rozhovory