Základy fotografie

Nejsou-li vaše fotografie dobré, nebyli jste dost blízko! Robert Capa

KDE: ateliér ZLATNICKÁ 5/1125

KDY: termíny i cena jsou individuální po domluvě s lektorem, kurz je pořádán jako soukromé lekce

CENA: 

LEKTOR: Robo Melo

Přihlašte se na tento kurz

 

  Jméno a příjmení *

  E-mail *

  Telefon *

  Máte dárkový poukaz?

  Poznámka

  Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

  telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

  Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

  * = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

  ZÁKLADY KREATIVNÍ ANALOGOVÉ A DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE

  V kurzu se společně postupně seznámíme se stručnými dějinami fotografie, osvojíme si základní žánry jako novinářská fotografie, street photo, portrét, makro fotografie, zátiší, krajina nebo abstraktní fotografie. Naučíme se základům kompozice, práci s barevnou i černobílou fotografií. Důležitá bude rovněž fotografická technika a její využití v praxi. Naučíme se pracovat s profesionálními kamerami, ale ukážeme si také, jak udělat dobrou fotografii levným kompaktem nebo mobilem. Budeme používat různé druhy objektivů, vysvětlíme si důležité pojmy jako práce s hloubkou ostrosti, clonou, časem závěrky nebo citlivost filmů. Část kurzu bude věnována analogové fotografii - tj. klasické fotografii na film, která se opět stává populární a má obrovský kreativní potenciál. Vysvětlíme si i princip laboratorního zpracování filmů a teoreticky i práci v temné komoře. Protože moderní post produkce dnes už probíhá veskrze na počítačích naučíme se i základy práce v programech Photoshop, Lightroom nebo v mobilní aplikaci Photoshop express a dalších.

  Lekce budou mít teoretickou i praktickou část. Všechny naučené dovednosti si hned ukážeme v praxi. Kurz je určen pro kohokoli se zájmem o fotografování, není nutná žádná předchozí dovednost a ani neklade mimořádné nároky na technické vybavení. Postačí klidně i mobilní telefon, nebo kompaktní fotoaparát a tablet nebo notebook.

  Kurz je zároveň vhodný i pro zájemce o přijímací pohovory na umělecké školy v oboru film, kamera nebo fotografie. Pro pokročilejší nebo studenty je zde i možnost individuálních kurzů. Po absolvování kurzu byste měli zvládnout kreativní práci s digitálním i analogovým fotoaparátem a úpravu svých fotografií na počítači

   

  CO BUDETE POTŘEBOVAT: Na kurzu se budeme učit analogové i digitální fotografii. Ideální je mít vlastní fotoaparát, v optimálně hledáčkový digitál nebo zrcadlovku. Pokud nevlastníte žádný fotoaparát, můžete použít i mobilní telefon. Nechceme, aby vás počáteční nedostatek techniky limitoval ve vašem zájmu. Pro úpravu fotografií budet užitečný i vlastní notebook nebo tablet - ale postačí i chytrý mobilní telefon. Základní vybavení bude v ateliéru k dispozici na vyzkoušení i na ukázku práce.

  Na první lekci si s sebou přineste takové vybavení, jaké máte, vše ostatní proberete s lektorem na kurzu. Jsme vám k dispozici pro případné dotazy.

  JAK SE NA KURZ PŘIHLÁSIT:

  1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
  2. E-mailem na adrese kreslíme@atelier45.cz
  3. Telefonicky na 603 812 536, 733 779 050

  ZPŮSOB PLATBY:

  1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uveďte jméno účastníka.
  2. Hotově přímo v našem ateliéru Zlatnická 5/1125.
  3. Benefitními poukázkami (viz Obchodní podmínky).

  PRÁCE LEKTORA

  FOTKY Z KURZU

  • facebook
  • Instagram_App_Large_May2016_200
  • youtube
  • blog
  • Rozhovory