Základy fotografie

Nejsou-li vaše fotografie dobré, nebyli jste dost blízko! Robert Capa

KDE: ateliér ZLATNICKÁ 5/1125

KDY: termín připravujeme

CENA: 3 200 Kč / 4 čtyřhodinové lekce

LEKTOR: Robo Melo

Přihlašte se na tento kurz

 

  Jméno a příjmení *

  E-mail *

  Telefon *

  Máte dárkový poukaz?

  Poznámka

  Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

  e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

  telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

  Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

  * = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

  ZÁKLADY KREATIVNÍ ANALOGOVÉ A DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE

  V kurzu se společně postupně seznámíme se stručnými dějinami fotografie, osvojíme si základní žánry jako novinářská fotografie, street photo, portrét, akt, zátiší, krajina nebo abstraktní fotografie. Naučíme se základům kompozice, práci s barevnou i černobílou fotografií. Důležitá bude rovněž fotografická technika a její využití v praxi.

  Naučíme se pracovat s profesionálními kamerami, ale ukážeme si i jak udělat dobrou fotografii levným kompaktem nebo mobilem. Budeme používat různé druhy objektivů, vysvětlíme si důležité pojmy jako práce s hloubkou ostrosti, clonou, časem závěrky nebo citlivost filmů.

  Významná část kurzu bude věnována analogové fotografii - tj. klasické fotografii na film, která se opět stává populární a má obrovský kreativní potenciál. Vysvětlíme si i princip laboratorního zpracování filmů a teoreticky i práci v temné komoře. Protože moderní post produkce dnes už probíhá veskrze na počítačích naučíme se i základy práce v programech Photoshop, Lighroom nebo v mobilní aplikaci Photoshop express a dalších.

  Lekce budou mít teoretickou i praktickou část. Všechny naučené dovednosti si hned ukážeme v praxi. Kurz je určen pro kohokoli se zájmem o fotografování, není nutná žádná předchozí dovednost a ani neklade mimořádné nároky na technické vybavení. Postačí klidně i mobilní telefon, nebo kompaktní fotoaparát a tablet nebo notebook. Kurz je zároveň vhodný i pro zájemce o přijímací pohovory na umělecké školy v oboru film, kamera nebo fotografie. Pro pokročilejší nebo studenty je zde i možnost individuálních kurzů. Po absolvování kurzu byste měli zvládnout kreativní práci s digitálním i analogovým fotoaparátem a úpravu svých fotografií na počítači

  CO BUDETE POTŘEBOVAT: Na kurzu se budeme učit analogové i digitální fotografii. Ideální je mít vlastní kompaktní fotoaparát, v lepším případě hledáčkový digitál nebo zrcadlovku. Pokud nevlastníte žádný fotoaparát, můžete použít i mobilní telefon. Nechceme, aby vás počáteční nedostatek techniky limitoval ve vašem zájmu. Pro úpravu fotografií budete potřebovat vlastní notebook nebo tablet. Základní vybavení bude v ateliéru k dispozici na vyzkoušení i na ukázku práce.

  Na první lekci si s sebou přineste takové vybavení, jaké máte, vše ostatní proberete s lektorem na kurzu.

  Jsme vám k dispozici pro případné dotazy.

  JAK SE NA KURZ PŘIHLÁSIT:

  1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
  2. E-mailem na adrese kreslíme@atelier45.cz
  3. Telefonicky na 603 812 536, 733 779 050

  ZPŮSOB PLATBY:

  1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uveďte jméno účastníka.
  2. Hotově přímo v našem ateliéru Zlatnická 5/1125.
  3. Benefitními poukázkami (viz Obchodní podmínky).

  PRÁCE LEKTORA

  FOTKY Z KURZU

  • facebook
  • Instagram_App_Large_May2016_200
  • youtube
  • blog
  • Rozhovory