Základy videotvorby

Film je především zábava. Chcete li poslání, jděte na poštu. Woody Allen

KDE: ateliér SOKOLOVSKÁ 45/438

KDY: připravujeme

CENA: připravujeme

LEKTOR: Robo Melo

Přihlašte se na tento kurz

 

Jméno a příjmení *

E-mail *

Telefon *

Máte dárkový poukaz?

Poznámka

Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

* = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

V kurzu se během dvou měsíců naučíme jak jednoduše a s minimem základních prostředků vytvářet drobná videa a filmy hlavně se zaměřenímna sociální sítě. Pozornost budeme věnovat částečně i fotografii.
Ukážeme si jak i s jednoduchou technikou můžeme vytvořit zajímavé příspěvky a videa. Postačí nám základní výbava - mobilní telefon nebo kompaktní fotoaparát. Naučíme se naše materiály upravit a zpracovat na obyčejném počítači, tabletu nebo mobilním telefonu. Budeme používat hlavně software
který je zdarma a volně dostupný. Podnikneme rovněž několik výletů do dějin filmu. Budeme pracovat v našem ateliéru ale vybereme se i do exteriéru.
Každá z 8 lekcí bude mít 3 části.
V první se budeme věnovat stručným základům dějin filmu a na krátkých video ukázkách si vysvětlíme základní filmová žánre, ukážeme si jak se vyvíjel filmový jazyk a naučíme se nekteré jeho prvky používat v naší tvorbě.
Druhá část lekce bude teoretická. Postupně se naučíme jednoduché základy dramaturgie a scenáristiky, základy práce s kamerou, fotoaparátem nebo základy snímání s mobilem. Osvojíme si různé žánry, jako reportáž, portrét člověka, autoportrét, krátká hraná scénka, reklama, selfie video. Ukážeme si jak správně nasvítit scénu a osoby. Vysvětlíme si základní pojmy
jako filmová osa, různé pozice kamery, základy kompozice. Důležitá bude i post produkce - t.j. zpracování natočeného materiálu, práce s hudbou nebo komentářem a jednoduchou grafikou. Za tímto účelem se seznámíme s jednoduchými střihovými programy
a programy na úpravu fotografií.
Ve třetí části si následně prvky z teoretické části vyzkoušíme v praxi.

Na závěr každé lekce dostanete drobný domácí úkol - cvičení - které zrealizujete během týdne. Na začátku následující lekce se na všechny podíváme a společně si je rozebereme. Po absolvování kurzu by každý měl zvládnout samostatně natočit krátká videa různých žánrů ať už s využitím pro rodinné účely, sebepropagaci, sociální media a podobně

JAK SE NA KURZ PŘIHLÁSIT:

 1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
 2. E-mailem na adrese kreslíme@atelier45.cz
 3. Telefonicky na 603 812 536, 733 779 050

ZPŮSOB PLATBY:

 1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uveďte jméno účastníka.
 2. Hotově přímo v našem ateliéru Sokolovská 45/438.
 3. Benefitními poukázkami (viz Obchodní podmínky).

LEKTOR

PRÁCE LEKTORA

VIDEA Z KURZU

 • facebook
 • Instagram_App_Large_May2016_200
 • youtube
 • blog
 • Rozhovory