Jana se odvážně přidala k partě bývalých spolužáků, aby v našem Ateliéru 45 vyučovala malbu a kresbu. Jsme velmi rádi, že naše pozvání přijala a už se stala nedílnou součástí našeho ateliéru. Jana je zkušená lektorka, která bude příjemnou průvodkyní při vašem objevování výtvarného umění.

Veronika


Po studiu užité malby na Střední umělecko-průmyslové škole v Uherském Hradišti jsem pokračovala oborem Monumentální malba na VŠUP v Praze. Zde jsem zažila neuvěřitelný a pro mě báječný rok 1989 a následnou výměnu vyučujících, nové myšlení i přístup k umění. V 90. letech jsem vycestovala na delší pobyty do Španělska, Itálie a Kanady, při kterých jsem si výrazně rozšířila obzory nejen v oblasti kulturní. Jsem fascinována barvou, proto se mi líbí malby Gauguina, Matisse, Chagalla a mnoha dalších umělců.
S příchodem rodiny jsem měla delší odmlku, kterou chci, s velkým nadšením, ukončit. Nyní učím na gymnáziu Českolipská již dvanáctým rokem výtvarnou výchovu a dějiny umění a také vedu žáky v ZUŠ Klecany.
Přestože žiji v Praze, na jižní Moravu jsem nezapomněla, stále se tam ráda vracím nejen za svými rodiči, ale i za dobrým vínem.

Jana


Kurzy vedené lektoremBuďte s námi ve spojení

facebookyoutubeInstagram_App_Large_May2016_200blog