Míša s velkým osobním nasazením vede  kurzy malby, k čemuž je povolaná nejen svým studiem malby na AVU, ale především svým nadšením pro malování, míchání barev, jejich nanášení na plátno, tvorbu kompozice obrazu ... zkrátka celý proces tvorby obrazu. Míša se rovněž věnuje výtvarným dílnám pro menší i starší děti a z její práce jistě poznáte, že je lektorkou více než vhodnou. Míša je maminka dvou holčiček a tak velmi trpělivě a s porozuměním umí naslouchat našim malým studentů. Na lekce je vždy pečlivě připravená a děti se s ním určitě nebudou ani chvilku nudit.

Veronika


Diplomovala jsem v roce 2007 na AVU v atelieru malířských technik M. Rittsteina. Ve své tvorbě hledám nové formy a možnosti klasické malby. Pro můj styl je charakteristická výrazná barevnost, hravost a grafická stylizace malby.

Zlomovým bodem v mé tvorbě byl v roce 2003 cyklus interaktivních obrazů “Hraj!“, kde jsem s obrazem začala pracovat formou vizuální hry. Proměn obrazu dociluji kreativním zapojením diváka. Návštěvníci mých výstav mohou obrazy sami přetvářet a tím pak měnit jejich obsah, barevnost a kompozici.

V poslední době malbu kombinuji s různými materiály, především s magnety, z čehož vznikl v minulosti např. interaktivní monumentální instalace s názvem „Typologie ulice“. Magnety lze po obraze posouvat a tím vizuálně měnit jeho významy a kompozice. Obrazy tvořené ze samolepek a suchých zipů může divák přelepovat a tím sám vytvářet stále nové verze obrazu. Sám se tak stává spoluautorem díla. Hravým pozitivním způsobem se snažím otevřít svět fantazie, který na nás čeká.

Míša

www.misapetru-art.com


Kurzy vedené lektoremBuďte s námi ve spojení

facebookyoutubeInstagram_App_Large_May2016_200blog