Tomáš Kypta

Pokud si vyberete kurz vedený Tomášem, setkáte s velmi sečtělým mužem a skutečným umělcem. To ale neznamená, že by Tomášovi chyběl smysl pro humor, naopak je duší každé společnosti. Tomáš je nekonformní, velmi originální člověk, jež vás zaujme neotřelými názory a nevšedními myšlenkami!
Tomáš vede své studenty intuitivně, učí je správně pozorovat kreslený objekt. Podporuje jejich osobité vyjádření a studenti mohou těžit z jeho dlouholeté praxe výtvarníka a pedagoga.

Veronika


Narodil jsem se v roce 1967. Po maturitě na Střední odborné škole výtvarné jsem pracoval jako jevištní technik a později jsem byl přijat na katedru scénografie DAMU. Studia jsem nedokončil, protože jsem se začal intenzívně zabývat tvorbou a měl řadu pracovních příležitostí.
Spolupracoval jsem s režiséry všech generací – s Michalem Langem, Davidem Drábkem, Vladimírem Morávkem, Petrem Kracíkem, J. A. Pitínským, Martinem Glaserem, Josefem Průdkem, Jiřím Menzelem, Romanem Meluzínem, Jiřím Seydlerem a dalšími. Průběžně se vracím do divadel v Plzni, Liberci, Českých Budějovicích, Praze, Ostravě a spolupracuji i s divadly na Slovensku.
V roce 2001 jsem přijal nabídku Městského divadla v Bremerhavenu a do roku 2004 jsem vytvořil v Německu 25 inscenací (Don Giovanni, Oněgin, Cosi van tutte, apod.) Později jsem spolupracoval s divadly v Augsburgu (Béatrice et Bénedict) a Klagenfurtu (Rigoletto).

Tomáš