délka: 69 minut

cena: 480 – 690 Kč

480 Kč – samotný kurz včetně pdf pracovních listů k vytištění

690 Kč – kurz včetně pdf pracovních listů k vytištění + balíček s pomůckami (dřevěná násadka, perko se šikmou ploškou 2mm, perko se šikmou ploškou 1mm, černá tuš)

lektor: Markéta Laštuvková

TRAILER

KOUPIT KURZ

Online kurz Kaligrafie – pokračujeme je zaměřen na KRASOPIS, který píšeme dámským perkem s tenkým hrotem. V pracovních listech, které jsou součástí kurzu, na vás čekají dvě abecedy – klasický English hand neboli Copperplate a šikmá abeceda Spencerian. Budeme psát perkem v rovné i šikmé násadce. Pokud by někomu šikmá násadka nevyhovovala, může mít po celou dobu psaní perko v násadce rovné. Celý kurz si můžete rozdělit do několika částí, není kam spěchat, tak si jej užijte. Začneme malou rekapitulací materiálů, rozepsáním základními tahy a pak se pustíme do psaní malých písmen – mínusek abecedy English hand. Následovat budou slova, verzálky – velká písmena a pak psaní souvislého textu. Abecedu Spencerian si procvičíme stejným způsobem od mínusek přes verzálky až po slova. Kurz zakončíme kresbou iniciály z tištěného písmene a propojíme tištěné písmo s písmem psaným.

Ke kurzu je vhodné dokoupit balíček s násadkami, perkem a tuší + 210 Kč.

Balíček obsahuje dřevěnou násadku rovnou, násadku šikmou z černého plastu, modré perko copperplate a černou tuš.

Na kurz navazuje kurz Kaligrafie – pokračujeme – MODERNÍ BRUSHPEN. Veškeré potřeby pro psaní seženete v našem e shopu.

S čím se seznámíte

 • materiály pro kaligrafii
 • English hand – malá i velká písmena, slova a text
 • Spencerian – malá i velká písmena, slova
 • psaní s rovnou násadkou
 • psaní se šikmou násadkou
 • kresba iniciály z tištěného písmene

Budete potřebovat:

 • vytištěné pracovní listy – 12 stran, které jsou součástí kurzu a zasíláme je v tiskovém pdf spolu s přístupem ke kurzu
 • černou tuš
 • perko na copperplate
 • násadku rovnou
 • násadku šikmou
 • čisté bílé papíry A4, stačí obyčejné kancelářské 80g
 • vhodný je také čtverečkovaný papír A4, který poslouží jako podložka
 • malou nádobku na odlití tuše a hadřík na otírání perka
Přihlašte se na tento kurz

 

Jméno a příjmení *

E-mail *

Telefon *

Máte dárkový poukaz?

Poznámka

Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

* = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.Buďte s námi ve spojení

facebookyoutubeInstagram_App_Large_May2016_200blog