délka: 59 minut

cena: 480 – 650 Kč

480 Kč – samotný kurz včetně pdf pracovních listů k vytištění

650 Kč – samotný kurz včetně pdf pracovních listů k vytištění + balíček s pomůckami (dřevěná násadka, perko se šikmou ploškou 2mm, perko se šikmou ploškou 1mm, černá tuš)

lektor: Markéta Laštuvková

TRAILER

KOUPIT KURZ

Online kurz Kaligrafie – začínáme je zaměřen na Italiku, která je ideální, když s kaligrafií začínáme. Italiku píšeme perem se šikmým hrotem, které nám ruku krásně povede. Jakmile se s ním naučíme psát, můžeme na něj navázat psaním dámským perem nebo brushpenem. Ke kurzu posíláme k vytištění pracovní listy. Celý kurz si můžete rozdělit do několika částí, není kam spěchat, tak si jej užijte. Začneme seznámením s perkem, rozepsáním základními tahy a pak se pustíme do psaní malých písmen – mínusek. Na ně navážeme psaním velkých písmen – verzálek. Po číslicích nás čeká vázání písmen do slov a psaní souvislého textu. Napíšeme si haiku báseň, která je součástí pracovních listů. Řekneme si něco k iniciálám a k různým druhům tuší a inkoustů. Na kurz navazuje kurz Kaligrafie – krasopis dámským perkem a kurz Kaligrafie – píšeme brushpenem. Veškeré potřeby pro psaní seženete v našem e shopu.

Ke kurzu je vhodné zakoupit balíček s pomůckami + 170 Kč, který je přímo na míru pro tento kurz. Obsahuje dřevěnou násadku, kaligrafické perko se šikmým hrotem o šíři 2 mm, kaligrafické perko se šikmým hrotem o šíři 1mm a černou tuš.

S čím se seznámíte

 • druhy perek
 • Italika – malá i velká písmena a číslice
 • spojování písmen a psaní souvislého textu
 • iniciály
 • inkousty a tuše
 • užití kaligrafie

Budete potřebovat:

 • vytištěné pracovní listy – 8 stran, které jsou součástí kurzu a zasíláme je v tiskovém pdf spolu s přístupem ke kurzu
 • černou tuš
 • kaligrafické perko se šikmou ploškou o šíři 2 mm
 • násadku
 • čisté bílé papíry A4, stačí obyčejné kancelářské 80g
 • vhodný je také čtverečkovaný papír A4, který poslouží jako podložka
 • malou nádobku na odlití tuše a hadřík na otírání perka

 

Přihlašte se na tento kurz

 

Jméno a příjmení *

E-mail *

Telefon *

Máte dárkový poukaz?

Poznámka

Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

* = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

Mohlo by Vás zajímatBuďte s námi ve spojení

facebookyoutubeInstagram_App_Large_May2016_200blog