Krása tuše aneb kresba tuší do suchého a mokrého podkladu

délka: 55 minut

cena: 390 – 715 Kč

390 Kč – samotný kurz

715 Kč – kurz + balíček s pomůckami (obsahuje sadu akvarelových papírů různé struktury, dřevěnou násadku, dámské perko a černou tuš)

lektor: Markéta Laštuvková

TRAILER

KOUPIT

S tuší se dá kouzlit. Online kurz kresby a malby tuší je pro všechny, kteří by se rádi dozvěděli jak pracovat s perkem, jak šrafovat, proč je dobré někdy místo perka vzít do ruky ořezanou špejli a co se bude dít, když si papír před kresbou namočíme. Kurz je poměrně obsáhlý, je dělen do několika částí a vy si jej tak můžete rozdělit do několika dní. Jednotlivé kapitoly si můžete zastavovat a pracovat tak společně s lektorem. Nejprve si řekneme něco k materiálům, které budeme používat, pak si rozkreslíme a uvolníme ruku slepokresbou a potom se už budeme věnovat samotné tuši. První část je zaměřena na šrafovanou perokresbu. Ta vyžaduje trpělivost a bude vyhovovat především těm, kteří rádi studují jemný detail. Ve druhé části budeme kreslit ořezanou špejlí, která nemá tak tenkou linku jako perko a charakter kresby se liší. Ve třetí části si papír namočíme, budeme kreslit do mokrého podkladu a bude to opravdu zážitek pozorovat, co se na papíře děje. Všechny tři části na sebe navazují s budeme postupovat krok za krokem. Na konci budeme mít hotové 4 perokresby, 3 kresby špejlí a 4 kresby do mokrého podkladu. Jako předlohy nám poslouží drobné přírodniny.

Ke kurzu je vhodné zakoupit balíček s pomůckami + 325 Kč, který je přímo na míru pro tento kurz. Obsahuje tři druhy akvarelových papírů s různou strukturou, každý po čtyřech arších. Dohromady 12 archů papíru gramáže 250g o rozměru 355mm x 240mm. K tomu dámské kreslící perko z pevného stříbrného kovu, které má zvlášť tenkou a jemnou linku, dřevěnou násadku a černou tuš.

S čím se seznámíte:

  • materiály
  • slepokresba
  • perokresba v lince
  • perokresba šrafovaná
  • kresba ořezaným dřívkem
  • kresba do mokrého podkladu
  • práce podle reálu

Připravte si: měkkou tužku, obyčejný papír A4 volné listy nebo v bloku, dámské perko v násadce, tuš (stačí obyčejná školní), papíry – obyčejné čtvrtky A4 volné listy nebo v bloku, akvarelové papíry A4 volné listy, lepící pásku, misku na vodu a houbičku. A samozřejmě také předlohu – různé květiny, větvičky, mušle…

Budeme moc rádi, když nám vaše práce zašlete mailem a jsme tu pro vás pro případnou konzultaci.

Přihlašte se na tento kurz

 

Jméno a příjmení *

E-mail *

Telefon *

Máte dárkový poukaz?

Poznámka

Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

* = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

Mohlo by Vás zajímatBuďte s námi ve spojení

facebookyoutubeInstagram_App_Large_May2016_200blog