Tři zvířata

 Chcete se o sobě něco dozvědět? Zkuste si odpovědět na následující otázky?

  1. Jaké zvíře bych nikdy nechtěl/a být? 
  2. Jaké zvíře bych chtěl/a být? 
  3. Jaké zvíře jsem? 

Není třeba příliš nad tím hloubat, berte to, co vás napadne jako první. A potom přemýšlejte, jaké ta vaše zvířata mají slabé a silné stránky, jaké je jejich postavení ve zvířecí říši, jaké se k nim vážou předsudky, které často ani nemají reálný základ. Udělejte si poznámky.

Pak si ta zvířata nakreslete, namalujte nebo vymodelujte. Technika je úplně na vás, můžete pracovat s barvou, s koláží, ve 3D. Až budete mít hotovo, dobře si vaše dílo prohlédněte. Odpovídá kresba vašim poznámkám nebo jste se posunuli někam jinam v symbolice nebo významu – třeba roztomilá tarantule nebo naopak nevyzpytatelný medvídek panda. 

Dejte si obraz před sebe a dívejte se. Dlouho. A pak úplně nakonec přemýšlejte, co vám váš obraz nebo vaše socha vypráví o vás samotných. A opět si udělejte poznámky. Výsledek vám říká, jak se cítíte právě teď a za týden, měsíc můžete vytvořit něco zcela jiného.

Pokud byste nevěděli jak na to, podívejte se, jak tento úkol zvládla Eliška, naše imaginární klientka.

Všechna tři zvířata jsem ztvárnila jako lícní stranu karty imaginární sady karet života. Myslela jsem na symboliku karet – je to pasivní přijímání rozdané karty, mohu karty zamíchat, může je zamíchat někdo jiný, mohu kartu vrátit a vytáhnout si jinou …

  1. Nechtěla bych být KROKODÝLEM

Nejspíš je to k tomu krokodýlovi nespravedlivé, jsem ovlivněná stereotypy. Nechci být predátorem, nechci číhat v bahně na kořist, nechci mít k tělu nepatřičně malé nohy, nechci mít šupinatou kůži, nechci mít obrovskou hubu plnou zubů, ze které jde smrdutý dech …

  1. Chtěla bych být DELFÍNEM

Je chytrý. Svobodně plave oceánem s ostatními delfíny. Skáče si ve vlnách sám anebo v přátelských formacích. Vydává krásný zvuk, který vybízí ke komunikaci, smíchu a pochopení. Voda mu nabízí téměř neomezený pohyb stejně tak jako ptákovi vzduch. Jeho pohyb je ladný. Při rozbouřeném moři jen klesne trochu hlouběji. Má přirozené nepřátele, ale není tak ohrožený jako jiné zvířecí druhy.

  1. Jsem MEDVĚDEM

Je samotář, ale samota mu nevadí. Žije v chladu krásné přírody. Je masožravcem na základě potravního řetězce a o svoji kořist bojuje. Někdy klame tělem – rychlost pohybu, agrese, nezájem. Působí občas zasněně a melancholicky, jako by byl myšlenkami jinde.

Tags are not defined for this post

Comments closed

No comments. Leave first!