délka: 19 minut

cena: 170 Kč

lektor: Veronika Kostová

TRAILER

KOUPIT KURZ

Online kurz kresby suchým pastelem vás zavede do světa nádherné, mnohotvárné techniky na pomezí kresby a malby. Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti a přesto si kresbu pastelem užijete s potěšením a hravostí, jež práce s pigmenty suchého pastelu nabízí. Můžete se prsty dotýkat svého obrazu a modelovat tvary a barvy a světla a stíny podobně jako malíř štětcem a sochař dlátem tvoří svoje díla. To vše vám může suchý pastel nabídnout a za trochu barevného prachu na prstech to skutečně stojí.

Tento online kurz je určen začátečníkům nebo těm, kteří mají jen malou zkušenost s touto technikou. Seznámíte se s vhodnými materiály, se základními možnostmi kresby suchým pastelem a nabité vědomosti prakticky využijete při kresbě svého vlastního obrazu.

Obsah kurzu:

 • druhy pastelů,
 • papíry vhodné pro suchý pastel,
 • základy práce s pigmenty pastelů,
 • volba předlohy,
 • zpracování námětu od ploch k liniím,
 • fixace a adjustování.

Budete potřebovat:

 • suché pastely v barvě bílé, modré, zelené, hnědé a růžové (případně červené); měla by stačit základní školní sada pastelů,
 • papír formátu A4 buď přímo určený pro kresbu suchým pastelem nebo obyčejný balicí či recyklovaný papír,
 • hadříky na otření rukou,
 • plastická guma (ve výjimečných případech),
 • papírová lepící páska na přichycení papír (není nezbytná),
 • fixativ nebo lak na vlasy,
 • barevně vytištěná předloha (zde ke stažení) ke kurzu nebo vlastní námět.

Budeme velmi rádi, když vaše práce zašlete na e-mailovou adresu Ateliéru 45 kreslíme@atelier45.cz a my vám poskytneme zpětnou vazbu či poradíme v nesnázích. Vaše díla vytvoří virtuální galerii, kterou se potěšíme nejen my, ale také naši příznivci a další studenti.

Přejeme vám, abyste se kurzem naučili něco nového a rozvinuli vlastní tvůrčí schopnosti dalšími směry. Velmi si ceníme, že můžeme být na této cestě vašimi průvodci.

 

Přihlašte se na tento kurz

 

Jméno a příjmení *

E-mail *

Telefon *

Máte dárkový poukaz?

Poznámka

Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

* = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

Mohlo by Vás zajímatBuďte s námi ve spojení

facebookyoutubeInstagram_App_Large_May2016_200blog