Na svatého Martina v 8,45 jsme se sešli, my chtivý malování z Ateliéru 45 v počtu cca 11 u Křižovníků. V 9,10 jsme sešli po schodech Muzea k Vltavě. V 1. oblouku Karlova mostu na nás čekala vyhřátá výletní lodička a přívětivý námořník. Dostali jsme kelímek svařeného vína a čokoládový perník, vybalili barvy, štětce, akvarelové bloky a vypluli. Ve stoje, v jedné ruce blok, v druhé štětec namočený ve vodě z Vltavy, plujíc na vlnách Vltavy a za zvuku Smetanovy Vltavy, jsme se snažili zachytit na papír ty nejkrásnější pražské scenérie. Někomu se to podařilo více, někomu méně, ale myslím, že pro všechny to byla hodina plná zázraků, která se dá shrnout do dvou slov „ Překrása nádherná“.

Díky Petra

Malování na lodi se po všech stránkách opravdu vydařilo – nečekaně pěkné počasí jako stvořené pro akvarely, příjemně vytopená loď a samozřejmě prima parta výtvarníků, to vše nám umožnilo plně se za zvuků Smetanovy Vltavy pohroužit do tvorby akvarelů. Při plavbě se nám naskytly zajímavě nové pohledy na notoricky známé památky (Karlův most, panorama Hradčan, Čertovka, Mánesův most atd.). Pohyb lodi nás nutil rychle se rozhodovat, co z měnícího se okolí bleskově zachytit na papír. Bylo to pro mě nové, namáhavé, ale vzrušující. Děkuji Ateliéru 45 za tento nevšední zážitek.

S pozdravem Iva

Váš skvělý plenér – jízdu lodí po Vltavě jsem zúročila. Jako dárek pro známé jsem nakreslila dva akvarely z ostrůvku. Posílám vám  je pro zajímavost. Není to ten ale klasický akvarel, jaký jsme se učili – v detailech používám hodně akvarelové pastelky.  

Srdečně vás zdravím Věra Hrušková