co s sebou / online přihláška / lektoři / fotogalerie

Kurzy kaligrafie pořádáme od roku 2014, kdy jsme založili Ateliér 45. Od té doby kurzy navštívilo již přes 900 spokojených klientů. Těší nás, že vás kaligrafie stále baví!

ateliér  SOKOLOVSKÁ

CELODENNÍ sobotní kurz -  od 10:00 do 17:00   s pauzou na oběd

TERMÍNY 2021: 6. 3., 27. 3., 24. 4., 15. 5., 29. 5. a další termíny připravujeme

cena 1 650 Kč  - v ceně perko s násadkou a tuší + pracovní sešit 1

Kdo vás kurzem povede: Markéta Laštuvková, Veronika Kostová

Kaligrafie je pružná. Můžete ji natahovat, roztahovat, zkosit… Pište, hrajte si s písmem a objevte jeho duchovní rozměr. Nejlepší je začít pěkně od začátku, tak, abyste pochopili zákonitosti písma, naučili se správně zacházet s perem a tuší a dostali pro písmo cit. Pomůžeme vám překročit první překážky a pak už bude vše doslova ve vašich rukách. V našem kurzu si osvojíte abecedu Italiku, která je ideální pro psaní kaligrafickým perem se šikmým hrotem. Dozvíte se o dámském perku a brushpenu, se kterými pracujeme v pokračovacím kurzu, o různých násadkách, plnících perech - vše si u nás budete moci vyzkoušet a případně i dokoupit. Je těžké se zorientovat v současné nabídce pomůcek pro kaligrafii, budeme se snažit zodpovědět veškeré vaše dotazy a nasměrovat vás. Otevřou se vám možnosti širokého využití ručně psaného písma. Bude pak jen na vás, co si pro kaligrafii zvolíte, každý se vybere to své.  Na tento kurz navazuje celodenní kurz kaligrafie II, který je zaměřen na krasopis a brushpen. Kaligrafie je láska na celý život!

Je to trochu jako zasednout zpátky do školní lavice. Papír, pero, tuš, abeceda…. Začneme od držení pera, jednotlivých tahů a odpoledne skončíme souvislým psaným textem. Vysvětlíme si určité zákonitosti, na co si dát pozor a čeho se vyvarovat. Řekneme si o rozvržení textu, kompozici, ukážeme vám další pera vhodná na kaligrafii a podíváme se na její široké využití.  Zjistíme, že kaligrafickým perem se dá nejen psát, ale také kreslit. Bude pak zcela na vás, jak nabyté zkušenosti využijete. Zda na psaní gratulací, dopisů, jmenovek či kroniky….

V kurzu dostanete Pracovní sešit 1 a kaligrafické pero. Můžete si u nás pak dokoupit Pracovní sešit 2, který volně navazuje, obsahuje 6 dalších abeced k procvičování a rozšíření vašich znalostí nabytých v kurzu.

S čím se seznámíte:

 • Kaligrafické pero a tuš
 • Správný sklon a držení pera
 • Volba správného papíru
 • Spojování písmen
 • Souvislý text
 • Různé abecedy
 • Iniciály
 • Čeho se vyvarovat
16. 1. 2021
20. 2. 2021
6. 3. 2021
27. 3. 2021

 

Co s sebou:

Na kurz kaligrafického psaní nepotřebujete žádné vlastní náčiní. Pero, tuš i pracovní sešit dostanete, další papíry budou k dispozici. Snad jen vezměte starou košili nebo plášť, abyste se neumazali od tuše. Nejde vyprat.


 

Jak se na kurz přihlásit:

 1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
 2. E-mailem na adrese info@atelier45.cz
 3. Telefonicky na 603 812 536, 733 779 050

Přijďte k nám na návštěvu!

Přijďte si vyzkoušet lekci ZDARMA. Nabízíme vám dvě hodiny kreslení v našem ateliéru. Budete tak mít možnost seznámit se s lektory, prostředím a popovídat si o vybraném kurzu.

 


Způsob platby:

Kurz je třeba zaplatit předem, jen tak vám můžeme místo v kurzu zajistit. Děkujeme.

 1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uvést jméno účastníka.
 2. Hotově přímo v našem ateliéru Sokolovská 45/438
 3. Platební kartou v našem ateliéru Sokolovská 45/438
 4. Benefitními poukázkami (viz Obchodní podmínky).

Těšíme se na Vás!Přihlašte se na tento kurz

 

Jméno a příjmení *

E-mail *

Telefon *

Máte dárkový poukaz?

Poznámka

Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

* = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

Mohlo by Vás zajímatBuďte s námi ve spojení

facebookyoutubeInstagram_App_Large_May2016_200blog