co s sebou / online přihláška / lektoři / ohlasy klientů / fotogalerie

ateliér KŘIŽÍKOVA

VÍKENDOVÝ KURZ připravujeme nový termín

cena 1 450 Kč včetně pomůcek

Kdo vás kurzem povede:

Světla Pánková, Akad.mal. Markéta Laštuvková, PhDr. Veronika Kostová

Snovou cestou do našeho podvědomí 

Ojedinělý "kurz", během kterého pochopíme lépe své snění a především se o něm naučíme přemýšlet jinak než dosud. S možností sen si nakreslit, pozměnit a případně zničit dostáváme do rukou skvělý prostředek, jak porozumět sobě samým a především můžeme aktivně věci měnit směrem, který nám vyhovuje. Nejen ve snech!

„... a pak jsem se ocitl v malé kavárně, kterou jsem si zařídil podle svého vkusu. Červené sedačky a zcela nový jídelní lístek. Dokonce jsem kvůli tomu vyhodil číšníky, kteří tam dosud pracovali...hosté byli udiveni mou originální nabídkou jídel a začali se vracet“

 Snad každý z nás alespoň jedinkrát v životě snil sen, který zůstal „živým“ ještě dlouhou dobu po probuzení. Přemýšleli jsme nad jeho významem, hledali ve snářích našich babiček, radili se s kamarádkami nebo si jen tak ve skrytu duše přáli sny raději nemít.

Sen je nedílnou součástí života člověka.  Je to fenomén, kterému se snaží lidé porozumět již od samého počátku lidské existence. Každá doba spatřovala ve snech stále nové a zajímavější významy. Sny lidé považovali za významná poselství bohů a přikládali jim velkou důležitost.

Když Sigmund Freud pronesl památný výrok „Sen je královskou cestou do nevědomí“, otevřel tím nový pohled na význam snu v životě člověka. Sen se od této chvíle stal předmětem zájmů psychologů, kteří se snaží porozumět jeho skrytému obsahu a interpretací jeho významu zkvalitnit život snícímu.

Daseinsanalytický výklad snů vnímá význam snových obrazů jako naprosto individuální pouze pro daného člověka. Poukazuje na to, že např. význam snového obrazu koně, uzavřeného v ohradě je daný tím, jakým způsobem se ke koni snící vztahuje v běžném životě. Pokud jej vnímá jako ušlechtilého zvířecího tvora, milujícího svobodu, lze z toho usuzovat, že sen hovoří právě o způsobu prožívání vlastního života – svobodě či omezenosti. Sen si pouze „vypůjčil“ obraz koně a snící tím lépe pochopil téma snu.

Královská cesta snu nabízí člověku barevný a bohatý svět, čekající na objevení jeho významu. Významu, který je srozumitelný pouze snícímu, protože se skládá ze skutečně prožitých událostí a střípků toho, čeho se člověk ve svém bdělém stavu dotkl a pocítil. Díky porozumění skrytého obsahu snu se mnohdy bdělý život stává srozumitelnější a dříve neřešitelné problémy či otázky ztrácejí na své děsivosti. Jde jen o to naučit se rozumět. A to umí každý z nás. Výklad snu spojený s malbou tak nabízí zcela nový a dosud málo objevený svět interpretací.

 A jaké bylo poselství snového obrazu pro klienta v našem úvodu?

Klient vlastním rozborem snu došel k přesvědčení, že nadešel čas osamostatnit se v podnikání, inovovat dosavadní náplň práce a nebát se upustit od starých kontaktů, které jej brzdily. Zajímavou část výkladu tvořily červené sedačky, které vnímal jako „něco, kde si sednu, odpočinu, ale zároveň mě ta červená barva popouzí k akci“.

K ještě lepšímu porozumění snu si jej každý účastník nakreslí, namaluje nebo i vymodeluje. Na tomto výtvarném díle je pak možné lépe pochopit poselství snu, je možné s ním dále pracovat a případně pozměnit. A také je možné papír zničit ...

Co s sebou:

Na kurzu je vám k dispozici v našem ateliéru: malířský stojan, kreslící deska, papír, tužky, uhly, rudky, fixativy, suché pastely, gumy, tempery apod. Dále zde naleznete různé materiály – papíry, látku, sklo, plasty, apod. V případě použití barev olejových nebo akrylu či dražších materiálu pro tvorbu je třeba si na kurz přinést vlastní pomůcky.


 

Jak se na kurz přihlásit:

  1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
  2. E-mailem na adrese info@atelier45.cz
  3. Telefonicky na 603 812 536, 733 779 050

Přijďte k nám na návštěvu!

Přijďte si vyzkoušet lekci zdarma. Nabízíme vám dvě hodiny kreslení v našem ateliéru zdarma. Budete tak mít možnost seznámit se s lektory, prostředím a popovídat si o vybraném kurzu.

 


Způsob platby:

  1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uvést jméno účastníka.
  2. Hotově přímo v našem ateliéru v době konání kurzů.
  3. Platební kartou v našem ateliéru v době konání kurzů.
  4. Benefitními poukázkami (viz Obchodní podmínky).

Těšíme se na Vás!Přihlašte se na tento kurz

 

Jméno a příjmení *

E-mail *

Telefon *

Máte dárkový poukaz?

Poznámka

Souhlasím s tím, aby Ateliér 45 uchovával a zpracovával mé následující osobní údaje:

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání veškerých sdělení týkajících se Ateliéru 45, především faktur, podrobnějších informací o kurzu, na který je účastník přihlášen, dalších informací o kurzech, které účastník sám požaduje apod. Nejedná se o zasílání reklamních sdělení).

e-mailovou adresu (zejména za účelem zasílání informací o novinkách, pozvánek na akce, apod. ovšem ne častěji než dvakrát měsíčně).

telefonní číslo (zejména za účelem okamžité komunikace v případě mimořádné situace, např. zrušení kurzu krátce před jeho zahájením; upozornění sms na zaslání důležitých dokumentů, např. faktury na e-mailovou adresu; jedná-li se o telefonní číslo rodičů / zákonných zástupců dětí navštěvující naše kurzu z důvodů okamžitého řešení nenadálých situací během výuky, které vyžadují přítomnost či informaci rodiče či zákonného zástupce).

Odesláním formuláře souhlasíte s uchováváním a zpracováváním osobních údajů a Všeobecnými obchodními podmínkami školy Umělecké studio Ateliér 45, s.r.o.

* = povinná pole. Pro odeslání formuláře je nutné zaškrtnout všechny souhlasy s uchováváním a zpracováváním osobních údajů.

Mohlo by Vás zajímatBuďte s námi ve spojení

facebookyoutubeInstagram_App_Large_May2016_200blog