VITRA – obchod i muzeum

VITRA - obchod i muzeumJestliže Vám nejsou lhostejné otázky životního stylu a rádi se obklopujete krásným věcmi, neměli byste minout při svých cestách po Evropě komplex budov Vitra na hranicích Německa a Švýcarska. Možná, že jste již o společnosti Vitra slyšeli, má obchod nedaleko našeho ateliéru v Karlínu. Vitra ale není jen obchod s nábytkem, je to především muzeum, výstavní síň a laboratoř současného i minulého designu.

Tato švýcarská rodinná firma byla založena v roce 1957 a na trh přišla s licencí výroby nábytku Hermana Millera, především s návrhy manželů Charlese a Raye Eamesových či George Nelsona, na jejichž díla získala společnost později práva pro Evropu a Střední východ.  Dílo Charlese Eamese mělo mimořádný vliv na směřování společnosti a i nyní Vitra vyhledává autory, kteří jsou schopni velmi osobitých řešení. Dnes je produktová řada společnosti velmi široká od nábytku pro domácnost po vybavení veřejných prostor.

002Společnosti se za léta své existence podařilo nashromáždit mimořádnou sbírku židlí a dalšího nábytku a vytvořit tak základ pro muzejní fundus. Od roku 1989 je muzeum otevřeno veřejnosti s rozsáhlou kolekcí nábytku 20. století, ale rovněž slouží jako hostitel mnoha výstav.

Po velkém požáru v roce 1981 bylo třeba postavit nové tovární haly. Společnost tuto nešťastnou událost využila k vybudování Vitra Campusu ve spolupráci s mnoha významnými architekty; mezi stavby, které byste neměli minout bez povšimnutí, patří požární zbrojnice Zaha Hadída či konferenční pavilon Tadao Anda.

043I v případě, že se Vám budou zdát ceny v showroomu vysoké, nebudete případné zajížďky litovat. Nejen, že můžete projít muzeem a vrátit se v čase k počátkům interiérového designu, za návštěvu stojí i obchodní část, která je vybudována velmi nevšedně, všude se můžete posadit, vše si můžete vyzkoušet. Tak poznáte, že světový nábytkový design nestojí jen na originálním zevnějšku, ale také na mimořádném pohodlí a vysoké funkčnosti. A pak si už jen vychutnejte sklenku vína či šálek kávy ve stylové kavárně.

Tags are not defined for this post

Comments closed

No comments. Leave first!