KDY: čtvrtek 17:30 – 19:30 od 22. 4. do 10. 6. 2021

CENA: 2 400 Kč / 8 lekcí bez pomůcek, 3 800 Kč / 8 lekcí s pomůckami (včetně poštovného) balíček s pomůckami obsahuje sadu akvarelových barev Umton 12 barev v plechové krabičce, dvě sady akvarelových papírů celkem 24 archů, štětce, perko s násadkou a tuš.

LEKTOR: Markéta Laštuvková, Veronika Kostová

PŘIHLÁŠKA

WEBINÁŘ je kurz, který vysíláme v přímém přenosu v pevném čase. Na základě přístupového hesla se každý účastník do vysílání přihlásí. Předem také dostane popis toho, na co bude následující lekce zaměřena, aby se mohl připravit. Kurz je vždy veden dvěma lektorkami, jedna maluje současně se studenty, druhá je po celou dobu k dispozici pro dotazy. Webinář je rozdělen do časových úseků, během kterých práci lektorky konzultují a poskytují okamžitou zpětnou vazbu. Pro přihlášení do webináře je třeba mít účet Google a počítač či tablet s kamerou a mikrofonem.

LEKCE PROBÍHAJÍ: prostřednictvím Google Meet, připojení k lekci je na základě kódu, který obdrží každý účastník v pozvánce. Je třeba mít účet Google, nicméně veškeré technické náležitosti je možné probrat s každým individuálně podle jeho potřeb. Lektorky jsou k dispozici 15 minut před zahájením lekce pro odstranění případných problémů přenosu. Optimální je práce s počítačem nebo tabletem, který má funkční kameru a mikrofon.

Webinář Akvarelu je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet a osvojit tuto krásnou techniku. Začneme všichni postupně od začátku. Během osmi lekcí si ukážeme správné držení štětce, vysvětlíme si jaké jsou mezi nimi rozdíly a řekneme si, proč je důležitá správná volba papíru. Naučíme se malovat akvarelem a la prima, ale také postupně ve vrstvách. Zjistíme, že ke zdárnému výsledku je potřeba nejen dobrý štětec, správný papír a barvy, ale také hodně, hodně vody.

Štětec, papír, barva….ale především voda dělá z akvarelu krásnou nenahraditelnou výtvarnou techniku. Ovládněte barevnou skvrnu na papíře. Pozorujte pigment, jak se pomalým schnutím ukládá a mění. Akvarel pracuje dokud není zcela suchý. V kurzu akvarelu budete postupovat krok po kroku od začátku, naučíte se pracovat s vodou, míchat barvy, správně se dívat … a především vědět, kdy je správný čas skončit a nechat pracovat akvarel. Říká se, že akvarel je jedna z nejtěžších technik a je hodně o náhodě. Není to tak docela pravda, můžeme spíš říci, že je hodně o zkušenosti.

S ČÍM SE SEZNÁMÍTE:

  • Materiály pro akvarel
  • Techniky
  • Malba do suchého a mokrého podkladu
  • Malba ala prima
  • Vrstvení
  • Jedinečnost akvarelu

CO BUDETE POTŘEBOVAT: Pokud si objednáte ke kurzu i pomůcky, pak už budete potřebovat jen nádobu na vodu, hadřík, obyčejné kancelářské papíry a tužku na skicování a dostatek místa a světla na pracovním stole. Můžete také pracovat s vlastními pomůckami. V tom případě byste měli mít připravenou sadu akvarelových barev (alespoň 10 odstínů), dostatek akvarelových papírů (volné listy nebo v bloku) a vhodné akvarelové štětce. Vše na dotaz v mailu upřesníme. Jsme tady pro vás na kreslime@atelier45.cz .

JAK SE NA KURZ PŘIHLÁSIT:

  1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
  2. E-mailem na adrese kreslime@atelier45.cz
  3. Telefonicky na 603 812 536, 733 779 050

ZPŮSOB PLATBY:

  1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uveďte jméno účastníka.


Buďte s námi ve spojení

facebookyoutubeInstagram_App_Large_May2016_200blog