KDY: pondělí 19. 4. 17:30 – 20:30

CENA: 790 Kč včetně pomůcek a poštovného

LEKTOR: Markéta Laštuvková, Veronika Kostová

PŘIHLÁŠKA

WEBINÁŘ  je kurz, který vysíláme v přímém přenosu v pevném čase. Na základě přístupového hesla se každý účastník do vysílání přihlásí. Předem také dostane popis toho, na co bude následující lekce zaměřena, aby se mohl připravit. Kurz je vždy veden dvěma lektorkami, jedna maluje současně se studenty, druhá je po celou dobu k dispozici pro dotazy. Webinář je rozdělen do časových úseků, během kterých práci lektorky konzultují a poskytují okamžitou zpětnou vazbu. Pro přihlášení do webináře je třeba mít účet Google a počítač či tablet s kamerou a mikrofonem.

LEKCE PROBÍHAJÍ: prostřednictvím Google Meet, připojení k lekci je na základě kódu, který obdrží každý účastník v pozvánce. Je třeba mít účet Google, nicméně veškeré technické náležitosti je možné probrat s každým individuálně podle jeho potřeb. Lektorky jsou k dispozici 15 minut před zahájením lekce pro odstranění případných problémů přenosu. Optimální je práce s počítačem nebo tabletem, který má funkční kameru a mikrofon.

Kaligrafie je pružná. Můžete ji natahovat, roztahovat, zkosit… Pište, hrajte si s písmem a objevte jeho duchovní rozměr. Nejlepší je začít pěkně od začátku tak, abyste pochopili zákonitosti písma, naučili se správně zacházet s perem a tuší a získali pro písmo cit. Pomůžeme vám překročit první překážky a pak už bude vše doslova ve vašich rukách. V našem kurzu si osvojíte abecedu Italiku, která je ideální pro psaní kaligrafickým perem se šikmým hrotem. Dozvíte se o dámském perku a brushpenu, se kterými pracujeme v pokračovacím kurzu, o různých násadkách, plnících perech. Je těžké se zorientovat v současné nabídce pomůcek pro kaligrafii, budeme se snažit zodpovědět veškeré vaše dotazy a nasměrovat vás. Otevřou se vám možnosti širokého využití ručně psaného písma. Bude pak jen na vás, co si pro kaligrafii zvolíte, každý se vybere to své.  Kaligrafie je láska na celý život!

S ČÍM SE SEZNÁMÍTE:

 • Kaligrafické pero a tuš
 • Správný sklon a držení pera
 • Volba správného papíru
 • Spojování písmen
 • Souvislý text
 • Různé abecedy
 • Iniciály
 • Čeho se vyvarovat

JAK SE NA KURZ PŘIHLÁSIT:

 1. PŘIHLÁŠKA ONLINE
 2. E-mailem na adrese kreslime@atelier45.cz
 3. Telefonicky na 603 812 536, 733 779 050

ZPŮSOB PLATBY:

 1. Převodem na účet 45454591/5500, variabilní symbol – číslo faktury, nebo do zprávy uveďte jméno účastníka.


Buďte s námi ve spojení

facebookyoutubeInstagram_App_Large_May2016_200blog