VŠUP ve Vídni

VŠUP ve VídniJeště dva týdny je možné navštívit výstavu Ikonická recyklace v Galerii Mario Mauroner v úzké uličce vídeňského starého města. Pro nás je výstava o to zajímavější, že se jedná o projekt studentů VŠUP Ateliéru oděvu a obuvi Liběny Rochové. Po zastávkách v Tokiu a New Yorku se jedná o poslední prezentaci  právě ve Vídni, poté budou modely nabídnuty k prodeji.

Zadání znamenalo pro studenty skutečnou výzvu, neboť se měli na chvíli stát kreativními řediteli významných světových módních domů. Tedy sledovat IKONY a spojit s vlastním viděním světa. Základem projektu se stal soukromý archiv Elisabeth Länglem, která do projektu darovala originální modely.

Zda se skutečně podařilo studentům propojit svoje vize se stylem Helmuta Langa, Donny Karan, Sander, Yamamota, Jean-Paula Goutliera, Romea Gigli, Celine, Prady nebo Yves Saint Laurenta necháme na vašem posouzení. Skutečným zhodnocením jejich práce totiž bude prodej modelů, tedy to, zda skutečně obstojí v konkurenci a naleznou své zákazníky.

Modely jsou navíc doplněny instalací Liběny Rochové, vázami Milana Pekaře a sperky studia Zorya.

Text – Veronika, Foto – Markéta

Tags are not defined for this post

Comments closed

No comments. Leave first!